Metin: Boğaziçi, liderleri buluşturacak

Kelimeleri boşluklara yerleştirin: düzenlenecek; geçirecek; kapsamında; katılımcılar; şöyle
Boğaziçi Üniversitesi, “Global Liderlik Geliştirme Programı” başlatacak. Çalışma ile 10 ülkeden 15 lider adayı Türkiye’de bir hafta      1      . Katılımcılar, siyaset ve iş dünyasının önemli isimleriyle bir araya gelecek.
Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) tarafından organize edilen “Global Liderlik Geliştirme Programı”      2      . Orta Asya ve Ortadoğu ülkelerinde kariyerlerinde bir adım öne çıkmış özel sektör, kamu, sivil toplum yöneticileri ve gazeteciler İstanbul’da buluşacak.
Coca Cola’nın stratejik işbirliğiyle hazırlanan program ile ülkeler arasında liderlik ağı ve işbirliği kültürünün oluşturulması hedefleniyor.
Program      3       , kariyerlerinde belirli bir mesafe kat etmiş, 10 ülkeden 15 lider adayı Türkiye’de bir hafta geçirecek. Katılımcılar, liderlik, bölgesel işbirliği fırsatları, inovasyon, iletişim ve müzakere becerilerini geliştiren akademik programlara katılacak. Türkiye’nin basın, siyaset ve iş dünyasının önemli isimleriyle bir araya gelecek.      4      , ayrıca Boğaziçi Üniversitesi’nde özel olarak tasarlanmış dersler alacak.
Coca Cola tarafından yapılan açıklamada, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu, Türkiye 2023 hedeflerine değindi. Barbarosoğlu,      5      konuştu:

“Üniversitemizin 150 yıllık liderlik geleneğini toplumumuzun faydası için kullanmak ve bölgesel liderlere ilham vermek bizi heyecanlandırıyor. Dünyada bugün Boğaziçi Üniversitesi’nin sahip olduğu yeri ve üniversitemizin çok kültürlü geleneği bizleri dünyaya açık, daha fazla uluslararası çalışma yapmaya itiyor. Program Türkiye’nin sivil diplomasisine büyük katkı sağlayacak”

Coca Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölümü Başkanı Galya Frayman Molinas ise işbirliği hakkında şunları söyledi:

“Türkiye bugün, çokuluslu şirketler için bölgesel bir yönetim merkezi konumunda. Bunun yanı sıra, iş dünyasında da bölgenin önemli bir yetenek havuzu konumuna geldi. Türkiye’de deneyim kazanan yöneticiler büyük kuruluşlar tarafından dünyaya ihraç ediliyor. Firmamızda bu yaklaşımla Avrasya ve Afrika Bölgesi’nde yer alan 85 ülkeyi Türkiye’den yönetiyor. Bu sebeple, Global Liderlik Geliştirme Programı’nın geleceğe çok önemli liderlik mirası bırakacağına inanıyorum.”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s